Ocenění a výstavy

Zde bych se chtěl s přáteli podělit o radost ze získaných cen, která je o to větší, že jsem vždy velice váhal, zdali fotky do soutěže poslat. Ale jak říkal můj lektor na kurzu fotografie, je třeba se také trochu prezentovat...

U jednotlivých ocenění je vždy uveden náhled obrázku, po kliknutí se zobrazí ve větší velikosti. V některých případech uvádím i jako důkaz link na časopis, kde jsou oceněné snímky prezentovány.

Naše hodnoty (3. místo)

Přestože se běžně neúčastním firemních soutěží, udělal jsem tentokrát výjimku. V anonymním hlasování mi počet hlasů od kolegů vynesl bronzovou příčku.

Třetí místo v anonymním hlasování Fotografie s tématem spolupráce (jedna z firemních hodnot)

Poezie zimy (2. místo)

Časopis FotoVideo pořádá soutěže pro své čtenáře. Následující fotografie byla vybrána ze čtyř, které jsem do soutěže poslal.

Hory v zimě

Amerika Tvýma očima (8. místo)

Americké centrum při ambasádě USA vyhlásil na podzim 2010 soutěž, která měla podtitul na cestě. Fotografie jedné ze zastávek při pobytu v USA obsadila 8. místo, z celkových 35 soutěžících.

Moře na severní Floridě Fotografie vystavená v Americkém centru v Praze Komentář k fotografii a předání ceny v Americkém centru v Praze

Příběh stromu (1. a 2. místo)

Soutěž vyhlásila před pár lety městská část Praha 8, a to ve dvou kategoriích - "Příběh stromu" (pouze fotosoutěž) a "Příběh stromu - s příběhem" (tedy fotografie a příběh k ní). V první kategorii mě mile překvapilo umístění na prvním místě, ve druhé jsem pak obsadil "stříbrnou pozici".

Příběh stromu

Letní soutěž fotolabu Frados (3. místo)

Fotolab, do kterého občas chodím, vyhlásil soutěž fotografií na letní téma. Můj záběr kapek letního deště na listech obsadil třetí místo.

Detail kapek deště

Nejhezčí pohledy Prahy 8 (účast)

Časopis Osmička otiskl v čísle 2/2010 mou soutěžní fotografii, která byla vybrána mezi prvních osm z celkově vybraných šestnácti fotografií. Tyto fotografie byly také vystaveny v Libeňském zámku v Praze 8.

Nejkrásnější pohled Prahy 8 Časopis Osmička (tvar PDF) s uveřejněnou fotkou